Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

Sürücü Bilgisi

Sitemizden rezervasyon aşamasında araç detayları sayfasında belirtilen sürücü yaşı ve ehliyet yılı şartlarına uygun kişiler sürücü olarak tanımlanabilir. Sürücü ve ek sürücülerden araç teslimi esnasında ehliyet ibrazı ve kiralama kontratını imzalamaları istenir. Kiralama kontratında belirtilmeyen kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda kasko ve sigorta geçersiz kalır.

Kiralama Süresi

En az kiralama süresi 24 saat (1 gün) dir. Aylık veya daha uzun vadeli kiralamalar için lütfen çağrı merkezimizi (0538) 788 65 28 arayınız.
Olası gecikmeler durumunda:

  • Olası gecikme durumlarında çağrı merkezimize bilgi vermeniz gerekmektedir.
  • 3 saati aşan gecikmelerde veya gecikmenin zamanında haber verilmediği durumlarda geçerli gün araç kira bedeli tahsil edilir.

Araç Teslimi

Teslim Alma:

Araç teslimi rezervasyonun formunuzda belirtilen lokasyon da yapılır.

Havalimanı : Havalimanı teslimlerinde havalimanı otoparkı kullanılır ve teslimat personeli ile iletişim kurularak yapılır. Teslim saatinizden önce mail adresinize ve mobil telefonunuza aracın hazır olduğu konum ve personel iletişim bilgisi gönderilir. İniş saatiniz vermiş olduğunuz uçuş numarasına göre takip edilir. Bagaj alma süresi göz önünde bulundurularak havalimanında hazır beklenilir. Elazığ Havalimanında otopark ücreti uygulanmaktadır.  


Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme: Aracınızı belirli bir adresten teslim almak istediğinizde en yakın şubemiz veya bayimize olan uzaklığı 10 km den fazla olduğu durumda ekstra teslim ücreti uygulanır. Bu ücretin belirlenmesi için çağrı merkezimiz sizinle e-mail veya telefon ile iletişime geçecektir.
 

Sigortalar ve Güvenceler

Sigorta detayları kiralama sözleşmesinde ve internet sitemizde Ekstralar ve Fiyata dahil olanlar sayfasında açık olarak belirtilmiştir. Aşağıda tüm sigorta seçeneklerinin açıklamalarını inceleyebilirsiniz. Sigorta uygulaması, kiraladığınız mevkii ve araca göre farklılıklar gösterebileceği için rezervasyon aşamasında, rezervasyon onay belgeniz veya kiralama sözleşmesinde belirtilen maddeler geçerlidir.

  • Full Kasko (Tam Kasko) : Araçlarımız kaza, çarpma, çalınma gibi durumlara karşı tam sigorta kapsamındadır. Diğer durumlar için Mini Hasar Paketi seçeneklerini gözden geçiriniz.
  • Mini Hasar Paketi: Lastik yırtılması, cam kırılması, far kırılması gibi polis raporu tutulamayan durumlarda sizi koruma altına alır. Mini Hasar paketinin dahil olup olmadığı ve detayları rezervasyon aşamasında belirtildiği gibidir.
  • Ferdi Kaza Sigortası: Sürücü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dâhilinde güvence altına alan bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası poliçesinde detayları belirtilir.
  • İhtiyarı Mali Mesuliyet Sigortası: Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ilave üçüncü şahıslara karşı belirlenmiş limitler çerçevesindeki zararları kapsayan sigortadır. Zorunlu trafik sigortası poliçesinde detayları belirtilir.